Творчі колективи та сольні виконавці
Житомирської обласної філармонії
ім. С. Ріхтера

border1253

sep

Академічна хорова капела «Орея»

Академічна хорова капела «Орея» (рік заснування колективу – 1986 р.)

Художній керівник та головний диригент – заслужений діяч мистецтв України Олександр Вацек.

За час свого існування капела виборола дев’ять гран-прі та 35 перших місць на міжнародних конкурсах та фестивалях хорового мистецтва в різних країнах.

Хорова капела «Орея» вже давно стала осередком української музичної культури Житомирського краю. Хор виконує різножанрові твори вітчизняних і зарубіжних авторів (духовні, народні, сучасні, оркестрові), володіє різними стилями та манерами співу. В активному репертуарі хору –понад 300 творів а capella. Серед найвідоміших творів, виконуваних «Ореєю», – масштабні вокально – хорові полотна «Magnificat» Й.С. Баха, «Requiem» В.А. Моцар та Дж. Верді «Gloria», А. Вівальді, 3-тя симфонія Л. Бернштейна «Kaddish», 9-та симфонія Л. Бетховена.

Поліський академічний ансамбль пісні і танцю “Льонок” ім. Івана Сльоти

Поліський академічний ансамбль пісні і танцю “Льонок” ім. Івана Сльоти (рік заснування колективу – 1957 р.)

Ідея створення належить письменнику – перекладачу, музикознавцю – Борису Тену (Миколі Хомичевському).

В різний час керівниками ансамблю були :
А. Авдієвський , М. Єнін , М. Кущ , В. Проценко. З 1970 року колектив очолював народний артист України Іван Сльота, ім’я якого з честю носить колектив з 2014 року.

Колектив знаний в Україні , в близькому і далекому зарубіжжі. Його виступи схвально приймаються слухачами різних рівнів. У репертуарі українські, зокрема, поліські народні пісні і танці , сучасні авторські пісні. Вагома частка репертуару – пісні на музику І. Сльоти.

У грудні 2012 року Поліський  ансамбль пісні і танцю «Льонок» отримав статус академічного.

sep

Вокально-інструментальний ансамбль “Древляни”.

Вокально-інструментальний ансамбль “Древляни”.

Організатор і незмінний художній керівник – Народний артист України Юрій Градовський. Ансамбль створений у 1981 році. У філармонії функціонує з 1999 року. Лауреат : XІІ Всесвітнього фестивалю молоді і студентів у Москві (1985р.); першого фестивалю “Червона рута”(1989).

Репертуар ансамблю – популярні народні та сучасні українські пісні. Багато з них створено його учасниками. Виступи колективу проходять з незмінним успіхом , як в Україні, так і за її межами.

Тріо бандуристок “Росава”

Тріо бандуристок “Росава”

Заслужені артистки України Надія Недашківська, Людмила Нестерчук, та артистка Світлана Ніконорова.

Колектив працює з 1981 року. Лауреат всеукраїнського та Дипломант Всесоюзного конкурсів артистів естради. В репертуарі – українські народні пісні , пісні сучасних авторів, пісні народів світу , духовна та класична музика . Для розширення тембрової палітри та колориту, учасники тріо використовують , крім бандур, флейту, сопілку, малі ударні інструменти, кобзу.

Висока якість репертуару та художній рівень виконання сприяють стабільному успіхові тріо на концертах.

Гастрольні маршрути тріо бандуристок “Росава” охоплюють весь Євроазійський континент від Японії на Сході до Португалії на Заході.

sep

Тріо народних інструментів «Болеро»

Тріо народних інструментів «Болеро»

Склад: народний артист України В. Губанов (баян), В. Нагірняк (домбра) і Заслужений артист України Л. Виговський (балалайка).

Колектив став переможцем престижного міжнародного фестивалю “Приз міста Ланчіано” в Італії. У програмі звучать класичні та популярні твори українських та зарубіжних композиторів: П.Майборода «Київський вальс», Карел Станіц – дует для двох скрипок (ре мажор), О.Циганков, В.Зубицький – «Українська сюїта» в 4 частинах, Христос Ніколопулос – «Орхістріко», В.Шинкарук, В.Губанов «Українські візерунки» та інші.

Фортепіанне тріо «Amabile»

Фортепіанне тріо « Amabile»

У складі: Олени Ткачук (фортепіано), Зої Ковальчук (віолончель), Наталії Кулініч (скрипка).

У репертуарі фортепіанного тріо «Аmabile»,  поряд з добірною класикою та творами композиторів XX століття звучить музика сучасних авторів, передусім українських. Тріо шукає і включає до програм своїх виступів нову музику, маловідому українському слухачу. Водночас, це завжди музика доступна для сприйняття, яскрава, цікава. У програмі: К. Сен-Санс Тріо №1 , С. Франк Тріо №1, Д. Шостакович Тріо №2, Р. Шуман Фантастичні п’єси для фортепіанного тріо, А. П’яццолла Танго з циклу «Пори року у Буенос-Айресі»,Р. Щедрін  Три смішних п’єси та ін.

Джазовий оркестр « Філ- Бенд»

Джазовий оркестр “Філ-Бенд”

Оркестр був створений у 2016 році на базі філармонії, Богданом  Левченком. Колектив складається з 12 високопрофесійних музикантів та солістки-вокалістки. У складі оркестру : 2 труби, 2 саксофони,1 тромбон, ритм група ( рояль,  клавіші,  гітара, бас-гітара, ударні, перкусія) та вокал. В репертуарі оркестру твори відомих зарубіжних композиторів та джазові стандарти, інструментальні, вокальні твори, імпровізації оркестру, не залишають байдужим жодного шанувальника джазової музики! Колектив складається з 12 високопрофесійних музикантів та солістки-вокалістки. Музиканти джазового оркестру « Філ-Бенд»:

Олександр Орловський  – тромбон

Антон Грищук – альт – саксофон

Давид Храпак – тенор – саксофон

Андрій Котов – труба

Олександр Вербаховський – бас – гітара

Денис Чернявський – рояль

Генадій Смєрнов – клавіші

Павло Зирянов – гітара

Віктор Закусило – перкусія

Валерій Луговський – ударні інструменти

Марина Губанова – вокал

І нарешті художній керівник та виконавець на трубі Віталій Дмитрук.

dekor3

Заслужений артист України Микола Желєзніков (баян)

mikola-zhelznkov

В репертуарі класика, віртуозні транскрипції та обробки народних мелодій, оригінальна сучасна академічна та естрадна музика, авторські напрацювання. Гастролі: СНГ, Греція, Куба, Нікарагуа, Індія, Марокко, Замбія, інші країни світу.

Заслужена артистка України Катерина Стрельцова

katerina-strlcova

(розмовний жанр) В творчому доробку артистки низка програм з української та зарубіжної літературної класики, сучасних авторів, поетів – земляків, власні твори, гумор.

Тетяна Березівська солістка-вокалістка. Сопрано

berezivska

Закінчила Вищий державний музичний інститут ім. М. Лисенка. Лауреат міжнародного фестивалю – конкурсу української пісні. За сумісництвом викладач вокалу музичного училища ім. В. Косенка. В репертуарі арії, романси українських та зарубіжних композиторів, а також Дж. Верді, В. Моцарда, М. Лисенка, Б. Лятошинського, В. Косенка та українські народні пісні в обробці відомих авторів.

Богдан Василюк
соліст філармонії, тенор

vasuluk

Вероніка Гуренко
солістка філармонії (вокал)

dsc_7016

border1253d